ZRÓB DOBRY UCZYNEK DLA LUDZI, ZWIERZAT I ŚRODOWISKA….

<<< powrót


     
Dnia 19 maja fundacja ekologiczna ARKA zachęcała nas do obchodów Dnia Dobrych Uczynków, w co włączyliśmy się z wielkim zaangażowaniem.

Młodzież gimnazjalna tego dnia podczas apelu została zapoznana z celami i działaniami projektu Jezioro Kamienickie – Nasze Jezioro. Następnie dbając o najbliższą przyrodę włączyła się do akcji propagującej dobre uczynki i podczas heepeningu poświęconego czystości i ochronie wody przeszła uliczkami Kamienicy Królewskiej uświadamiając jej mieszkańcom ważność tematu.

Gimnazjaliści ubrani w kolory wody z barwnymi transparentami wykonanymi z różnych surowców wtórnych, zachęcali mieszkańców do oszczędności i czystości wody. Natomiast uczniowie szkoły podstawowej propagowali ochronę i czystość lasów.

Młodzież wykazała się bardzo dużym zainteresowaniem i kreatywnością w przygotowywaniu ciekawych i pomysłowych haseł i transparentów.

Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się na corocznie obchodzony Dzień Sprzątania Świata, ze szczególnym uwzględnieniem brzegów Jeziora Kamienickiego.

Dodatkowym przedsięwzięciem było posadzenie drzew wokół szkoły przez uczniów trzeciej klasy gimnazjum. Sadzonki drzew przekazało w darowiźnie Nadleśnictwo Kartuzy, dzięki zaangażowaniu państwa K.K. Sieniek.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom oraz wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowania wszelkich działań jakie podjęliśmy w Dzień Dobrych Uczynków. Zachęcamy do włączania się w kolejne zadania podejmowane w ramach projektu.